Dojazd do Lublina

(Proszę kliknąć na mapkę powyżej, nastąpi przekierowanie do interaktywnej mapy Google w oddzielnym oknie)

 

Droga ekspresowa S12    Droga ekspresowa S17

Najpopularniejszym obecnie sposobem dotarcia do Lublina są połączenia drogowe – transport autobusowy lub busem licznych firm przewozowych albo dojazd własnym samochodem.

Lublin otacza obwodnica, a dotarcie do centrum miasta w okolice kampusu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie jest najszybsze od strony północnej (zjazd na węźle „Lublin Rudnik” na przecięciu z drogą krajową nr 19) lub od strony zachodniej (węzeł „Lublin Sławinek” – w przedłużeniu połączonych tras szybkiego ruchu S12 (z kierunku Piotrków Trybunalski – Radom) oraz S17 (trasa warszawska).

Główna trasa S17 zapewnia dość wygodny dojazd z centralnej, zachodniej i północnej Polski dzięki standardowi drogi ekspresowej na odcinku Garwolin – Lublin (z wyłączeniem obwodnicy Ryk – zapowiadany na koniec wakacji termin ukończenia tego odcinka jest mocno niepewny).

 

 

Plik:Logo pkp ic.svg

Generalnie odradzana jest podróż pociągiem PKP intercity z uwagi na trwający wciąż remont głównej magistrali kolejowej (LK nr 7) na odcinku Dęblin – Lublin (większość tras kolejowych z zachodniej, północnej oraz południowej części Polski przebiega przez nieczynny wciąż węzeł w Dęblinie), co wydłuża czas dojazdu ze względu na objazdy.

 

 

Port Lotniczny Lublin - Logo

Najwygodniejszy i najszybszy sposób dotarcia do Lublina z odległych miast zapewnia połączenie lotnicze – codzienne loty wahadłowe Polskich Linii Lotniczych LOT z Lotniska Chopina w Warszawie. Połączenie przez hub lotniczy Warszawa–Okęcie zapewnia możliwość przylotu z innych portów lotniczych w Polsce (transferowe loty łączone z pojedynczą odprawą).

https://www.airport.lublin.pl

 

 

 

 

Ważna wskazówka dla przyjezdnych, którzy zamierzają poruszać się po mieście własnymi samochodami – w Lublinie większość kierowców jeździ lewym pasem! (dlatego prawy jest zwykle wolny).

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji logo

 

Kalendarium

Sierpień 2022

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

.